Erasmus kończy 30 lat!

Erasmus kończy 30 lat!

Opublikowany

W styczniu rozpoczęliśmy obchody jubileuszu programu Erasmus,  który od 2014 r. jest częścią Erasmusa+. Poniżej przedstawiamy wybrane  wydarzenia, podczas których będziemy świętować urodziny największego i  najbardziej popularnego unijnego programu edukacyjnego.

MARZEC
SelfiE+ – kolejne sektory programu Erasmus+ dołączają do konkursu

Platforma SElfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów  programu Erasmus+ Edukacja szkolna. Tutaj uczestnicy projektów publikują  najlepsze zdjęcia wykonane podczas najciekawszych działań. W tym roku  platforma zostanie rozwinięta, a do publikowania fotografii będziemy  zachęcać przedstawicieli pozostałych sektorów programu Erasmus+.  Najlepsze prace nagrodzimy!

MAJ
Festiwal Solidarni w Europie (9 maja)

W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży – międzynarodowego  przedsięwzięcia realizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej w dniach  od 1 do 14 maja – zorganizujemy festiwal. W jego trakcie pokażemy m.in.  siłę Wolontariatu Europejskiego.

CZERWIEC
Seminarium Ponadnarodowa mobilność edukacyjna wsparciem w kształtowaniu kompetencji niezbędnych na rynku pracy

Świętuj razem z nami 60 lat Europejskiego Funduszu Społecznego i  Traktatów Rzymskich oraz 30-lecie programu Erasmus. Podczas seminarium  pokażemy, jak synergia pomiędzy tymi programami wpływa na współpracę  sektora edukacji z rynkiem pracy w Polsce.

WRZESIEŃ
Europejski Dzień Języków (26 września)

To coroczne święto języków, w ramach którego realizowane są wyjątkowe  wydarzenia w całej Europie. Podczas tegorocznego święta odbędą się m.in.  warsztaty przedstawiające najbardziej interesujące projekty ze  wszystkich sektorów programu Erasmus+.

LISTOPAD
EDUinspiracje

Gala konkursów: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje – Media,  największych tego rodzaju przedsięwzięć organizowanych przez FRSE. W  2017 r. nagrody przyznamy beneficjentom oraz dziennikarzom w specjalnych  kategoriach związanych z jubileuszem.

GRUDZIEŃ
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – Odkryj swój talent!

Konferencja podsumowująca działania dotyczące Krajowego Zespołu Ekspertów ECVET oraz sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 30-lecia programu Erasmus można znaleźć na stronie erasmusplus.org.pl/30lat.
03-erasmus-liczby.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.