Rozstrzygnięcie konkursu EDUinspiracje

Rozstrzygnięcie konkursu EDUinspiracje

Opublikowany

Znamy  już laureatów konkursów orgaznizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu  Edukacji: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje – Media.  Nagrodzeni odebrali statuetki oraz nagrody w trakcie uroczystej gali,  która odbyła się 7 grudnia w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Tegoroczna  edycja odbyła się pod wspólnym hasłem dla wszystkich kategorii –  Podziel się Sukcesem. Fundacja chciała nim zwrócić uwagę na fakt, jak  ważne jest upowszechnianie rezultatów w projektach edukacyjnych oraz  dzielenie się tym co osiągnęliśmy. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli  okazję wysłuchania wykładu motywacyjnego specjalistki chemii  konserwatorskiej i popularyzatorki nauki dr Moniki Aksamit-Koperskiej,  która przedstawiła jak inspiracje zaczerpnięte z życia wpływają na  rozwój nauki oraz jak ważna jest popularyzacja wyników badań w życiu  społecznym.W tym roku wśród nagrodzonych w konkursie  EDUinspiracje znalazły się inicjatywy uznane za przykłady dobrych  praktyk w zakresie upowszechniania i promocji rezultatów projektów  zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, inspirowania  lokalnych społeczności oraz pozytywnego wpływu na rozwój edukacji. Obok  zwycięzców konkursu EDUinspiracje nagrodzeni zostali również  EDUinspiratorzy – osoby dla których udział w programie realizowanym  przez FRSE stał się impulsem do aktywności w dziedzinie edukacji lub  pomógł rozszerzyć jej dotychczasowy zakres. W ramach konkursu  EDUinspiracje – Media Fundacja nagrodziła również najlepsze materiały  dziennikarskie, które w inspirujący sposób przedstawiają programy i  inicjatywy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.Zwycięzcy  odebrali statuetki z rąk Andrzeja Wyczawskiego – zastępcy dyrektora  generalnego FRSE, dyrektora Programu Erasmus+ oraz Liliany Budkowskiej –   dyrektor biura Programów Zewnętrznych i Międzysektorowych. Konkurs  odbyły się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa  Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Lista laureatów w konkursie EDUinspiracje 2017 r.  dostępna na stronie: http://erasmusplus.org.pl/rozstrzygniecie-konkursu-eduinspiracje/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wybrano Regionalne Punkty Informacyjne programu Erasmus+

temu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, wybrała instytucje, które będą pełnić funkcję Regionalnych Punktów Informacyjnych. Będzie w nich można uzyskać informację na temat największego i najpopularniejszego unijnego programu edukacyjnego.
Fundusze europejskie na kształcenie zawodowe

temu

Wskaźnik bezrobocia młodzieży w latach 2014-2016 spadał szybciej niż ogólny wskaźnik bezrobocia – z 21,4 proc. do 16,7 proc. Nadal jednak pozostaje on znacznie powyżej średniej unijnej. Być może reforma szkolnictwa zawodowego oraz programy Erasmus+ oraz POWER są w stanie odwrócić ten europejski trend.
Polska liderem programu Erasmus+

temu

W sektorze Kształcenie zawodowe programu Erasmus+ nastąpił ponad pięćdziesięcioprocentowy wzrost wniosków składanych w tej perspektywie finansowej. Jesteśmy jednym z niewielu państw, w których od początku programu liczba wniosków nieustannie rośnie – podobną tendencję możemy zaobserwować jedynie w Grecji oraz na Węgrzech i Cyprze.
Erasmus+ dla przedszkolaka i 82-latka

temu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zorganizowała 12 stycznia br. w Warszawie Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+. Potencjalni beneficjenci mogli od ekspertów uzyskać bardzo precyzyjną wiedzę, jak aplikować o środki. Ci, którzy zrealizowali ciekawe projekty – mieli okazję się nimi pochwalić.