Liderzy zmieniają świat - XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Liderzy zmieniają świat - XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Opublikowany

Przez blisko tydzień, od 3 do 7 września w Nowym Sączu i Krynicy spotkają się ci, którzy niebawem przejmą stery gospodarki i nauki – młodzi ludzie, którzy staną w pierwszej linii technologicznej innowacji i cywilizacyjnego rozwoju.
XIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML) jak co roku skupi przywódczą awangardę z całej Europy, tych, którzy tym razem skoncentrują się na kluczowych zagadnieniach związanych z ideą zmiany życia nowych pokoleń.
„Głównym wyzwaniem będzie pokazanie, na czym polega edukacja w dziedzinie rozwoju dobrego zarządzania zespołem, a w szczególności: nabycie kompetencji w dowodzeniu zespołami i motywowaniu ich członków przy jednoczesnym długofalowym zakresie ich działania; podnoszenie kompetencji w zarządzaniu przy równoległym samodoskonaleniu się, zarówno w odniesieniu do siebie, innych, jak i całego świata” – mówi dr Paweł Poszytek, dyr. generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, współorganizator FEML.
36347363444_01c94c6f63_o.jpg
Forum to możliwość udziału w debatach i warsztatach, to szansa na wejście do środowisk, które inicjują idee zmieniające życie nowych pokoleń. Uczestnictwo w nim to możliwość wpływania na decyzje podejmowane w sprawach jutra całej Europy. Poprzez aktywny udział w Forum każdy lider nauczy się skuteczniej i sprawniej osiągać własne, nawet najbardziej ambitne i innowacyjne cele.
W czasie tegorocznej edycji Forum Młodych Liderów rozważać będziemy, jakiej Europy oczekujemy. Zastanowimy się, czy Europa 4.0 ma być wspólnotą opartą na równości, czy też powinna stawiać ponad wszystko interes jednostek. To nie jedyna tak niebagatelna kwestia. Nie zabraknie debat poświęconych drodze do Europy naszych marzeń – gdzie fundamentem będzie innowacyjna gospodarka przekładająca się wprost na rozwój państwa, a tym samym oddziałująca na rozwój i dobro jednostki.
Nie sposób odnosić się do powyższych zagadnień bez analizy, jaki będzie rynek pracy 4.0, w jaką stronę ewoluować będzie profesjonalizacja życia, ścisła i wysoka pod względem kompetencji specjalizacja w obrębie zawodów. I wreszcie, które z profesji przetrwają próbę czasu, a które znikną, ustępując nowym, pojawiającym się wraz z rozwojem technologicznym, a tym samym progresją cywilizacyjną.
37184059935_446dd903ec_z.jpg
Rozwój to edukacja, ciągłe dostarczanie wysoko kwalifikowanych kadr, te zaś to efekt wrażania nowych programów edukacyjnych. Edukacja 4.0 to wyzwanie czasu, to konieczność wzbudzania innowacyjnego myślenia wśród młodych pokoleń. Myślenia transgranicznego, wymiany doświadczeń, wskazania odmienności jako bazy do przyszłej spójności. Tego tematu w ramach Forum również nie zabraknie. To właśnie tutaj w obrębie edukacji pojęcie innowacja musi odnieść się do konkretów, negując tak często stosowanie go jako wygodnego, atrakcyjnego sloganu.
Przyszłość to nowe technologie, nowe narzędzia komunikacji i informacji, to wreszcie nowe możliwości otwierające niezakreślone dotąd horyzonty w szeroko pojmowanej kulturze. Umiejętność skutecznego komunikowania się to fundament przekazywania wiedzy, ta zaś leży u podstaw każdego rozwoju.
O tym wszystkim będziemy rozmawiać w czasie XIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. To będzie czas, w którym młodzi opowiedzą, jaka jest ich Europa 4.0, jaką role widzą dla siebie w jej kreacji, a eksperci wskażą drogę, którą należy podążać, aby to wyzwanie zostało urzeczywistnione.
36369921063_c917340986_z.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Europejski Korpus Solidarności - Morze EKStra możliwości!

temu

Każdy młody człowiek, który chciałby włączyć się w działania solidarnościowe od dziś może dołączyć do blisko 60 000 chętnych, już zarejestrowanych w portalu Europejskiego Korpusu Solidarności. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia za pomocą portalu młodzi ludzie i organizacj
EuroSkills 2018 – nagrody dla najlepszych w swoim zawodzie

temu

Po Rotterdamie, Lizbonie, Spa-Francorchamps, Lille i Göeteborgu, w tym roku młodzi zawodowcy z całej Europy będą rywalizować w Budapeszcie.. Od 26 do 28 września będzie trwał EuroSkills – największy w Europie konkurs umiejętności zawodowych. W 37 specjalizacjach bra
Podsumowanie XIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

temu

Liderem trzeba się urodzić czy tej roli można się nauczyć? Jakie cechy i umiejętności powinien posiadać przywódca? Na czym tak naprawdę polega prowadzenie innych do wspólnego celu? To właśnie te kwestie były głównym przedmiotem dyskusji w czasie drugiego dnia XIII Forum
„Bieg Erasmusa+” - już po raz drugi zapraszamy na międzynarodowe zmagania sportowe

temu

Już 29 września odbędzie się II edycja  Biegu Erasmusa+. Będzie to pierwszy bieg w całości rozgrywany na płycie PGE Narodowy.W tym roku jest on częścią Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight.. . Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat dzia