EuroSkills 2018 – nagrody dla najlepszych w swoim zawodzie
EuroSkills 2018 – nagrody dla najlepszych w swoim zawodzie

EuroSkills 2018 – nagrody dla najlepszych w swoim zawodzie

Po Rotterdamie, Lizbonie, Spa-Francorchamps, Lille i Göeteborgu, w tym roku młodzi zawodowcy z całej Europy będą rywalizować w Budapeszcie.

euro.jpgfryzjer.jpgIMG_1739.JPG
Od 26 do 28 września będzie trwał EuroSkills – największy w Europie konkurs umiejętności zawodowych. W 37 specjalizacjach branżowych zmierzy się ponad 500 zawodników, którzy będą oceniani przez międzynarodowych ekspertów. Wśród nich konkurować będzie ośmiu najzdolniejszych w Polsce uczniów, którzy sprawdzą swoje umiejętności w siedmiu konkurencjach.

Fachowcy na start


Jedną  z głównych idei konkursu jest promowanie umiejętności zawodowych oraz stworzenie platformy, która w ciekawy sposób zachęci do stałego rozwoju oraz podnoszenia standardów przygotowania specjalistów. Nie dziwi więc, że Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o starcie polskiej  drużyny w szóstej edycji zawodów. Konkurs wpisuje się w strategiczne  działania resortu, który wielki nacisk kładzie na intensyfikację, a w  wielu miejscach w Polsce wręcz restytucję edukacji w szkołach  branżowych. Celem jest jak najskuteczniejsze przygotowanie uczniów do konkretnych zawodów, a tym samym jak najszybsza reakcja na  zapotrzebowanie zmieniającego się rynku pracy i minimalizowanie groźby  bezrobocia wśród młodych ludzi.EuroSkills wzbudza wielkie zainteresowanie: wśród uczniów i nauczycieli, ale również wśród  pracodawców gotowych do ścisłej współpracy przy podnoszeniu jakości  potencjalnych przyszłych pracowników, a także promocji najnowszych  rozwiązań w kształceniu oraz szkoleniu zawodowym.

Europejskie standardy, światowy poziom

Celem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odpowiada za przygotowanie  naszej narodowej drużyny, jest rzucenie nowego światła na polską  edukację jako konkurencyjną i poziomem dorównującą europejskim standardom oraz ukazanie naszych zawodników jako wyszkolonych  profesjonalistów gotowych do rywalizacji na najwyższym, światowym  poziomie. EuroSkills 2018 dzieli się na sześć kluczowych sekcji: technologia komunikacji i informacji; technologia wytwarzania i  inżynierii; technologia konstrukcyjna i budownictwo; transport i logistyka; usługi socjalne; sztuka kreatywna i moda. W 37 konkurencjach  zawodnicy przez trzy dni będą mierzyć się pod okiem ekspertów i sędziów z  28 państw. Polska ekipa będzie konkurować w siedmiu branżach: gastronomii, florystyce, fryzjerstwie, mechatronice, murarstwie, ciesielstwie oraz tynkarstwie i suchej zabudowie. W konkursie wezmą też udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu, którzy oceniać będą w  takich dziedzinach, jak: architektura krajobrazu, obrabiarki CNC,  technika samochodowa, technika mody oraz obsługa gości hotelowych. Odbywający się co dwa lata konkurs to również możliwość wymiany doświadczeń,  nawiązania kontaktów i wzajemnej współpracy w przygotowaniu specjalistów o najwyższych kompetencjach.
fryzjer2.jpgIMG_1642.JPG
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.